Pes je jediný tvor na světě,který tě miluje víc než sám sebe a zarmoutí tě jen tehdy, když odejde do psího nebe.

Pes neumí ublížit z vlastní vůle, pouze člověk chce aby mu bylo
ublíženo.

Dát psovi kost není laskavost. Laskavost je podělit se se psem o kost,
když máš hlad jako pes.

Jenom ti kdož neměli nikdy psa nemohou pochopit oč by byl život bez psů chudší.mnb,


        

__flashReplacement__
__flashReplacement__
Květen 2011

Psí duše-nedovolte aby Maca utratili prosím,on si to nezaslouží

29. května 2011 v 11:13 | Káťa |  Psí duše


12.01.2011 Maco je náš útulkový smejko :-) Je to úžasný psík a veľký gentleman. Psíkov rád dáva do laty, ale keď príde nejaká fenka, je ako med. Maco je u nás už dosť dlho. KS Malacky je teraz plná a keď by malo dôjsť k najhoršiemu, Maco je prvý v poradí. Svojim zjavom je úplne jedinečn...ý, denne vás bude obdarúvať svojim úsmevom. Prosím darujte mu domov, nech aj on spozná, čo je to láska a rodina. Má cca 3-4 roky. Je vhodný na dvor so zateplenou búdou, v zime s prístupom dnu. Môže aj k deťom.

19.09.2010 Maco má cca 3,5 roka. Po príchode do KS bol vo veľkom strese, ale teraz je z neho milý psík. Je to taký smejo :-) Maco je vhodný na dvor so zateplenou búdou, v mrazoch s prístupom dnu.

Fotoalbum - https://picasaweb.google.com/f ulopovamagdalena/11MacoNove?fe at=flashslideshow#

OZ Majme srdce
0903 947 371
ozmajmesrdce@gmail.comZobrazit víceŠťastný konec cesty pejska se zlomenými packami

28. května 2011 v 10:51 | Káťa

Tornádo mu zlámalo tlapky, přesto se oddaný pes doplazil domů

Pes jménem Mason nemusel sice ujít stovky kilometrů jako hlavní hrdina filmu Neuvěřitelná cesta, přesto také podnikl fascinující výpravu domů. I když ho tornádo v Alabamě odneslo pryč a zlámalo mu přední tlapky, vydal se hledat svou rodinu. Trvalo mu to dlouhé dva týdny, ale uspěl.

Roztomilý voříšek Mason se 27. dubna schovával v garáži ve čtvrti Smithfield v americkém Birminghamu, když se kolem prohnalo děsivé tornádo. Mason zmizel a zdálo se, že nenávratně. Majitelé ztratili veškeré naděje, vtom se ale po dvou týdnech objevil na prahu jejich zničeného domu. Byl ve velmi špatném stavu a měl zpřerážené obě přední tlapky. Rodina ho okamžitě převezla do zdejšího útulku, aby ho dali veterináři dohromady.
"Utrpěl vážné zlomeniny u obou předních končetin. Tím, že neměl tlapky fixované, ani jedna se nemohla zahojit. Musel se tedy plazit, aby se dostal domů," řekla televizi Fox veterinářka z útulku Barbara Benhartová.
Mason se ovšem stal slavným hrdinou. Díky peněžitým darům a velkorysosti nedaleké veterinární kliniky mohl podstoupit nákladnou operaci, při níž mu kosti v končetinách spojili kovovými destičkami. V současné době se mu daří dobře a do šesti týdnů by se podle mluvčího útulku mohl vrátit zpátky ke své rodině.
"Kvůli tornádu se do útulku dostalo mnoho zvířat. Masonova zranění byla ovšem nejvážnější, které jsme u zvířete tak dlouho odkázaného na sebe sama viděli," řekl pro televizi Wavy pracovník útulku Phil Doster.
"Je neuvěřitelné, když se z takto poznamenaného zvířete nestane plachý jedinec, ale veselý přítel vděčný za každou společnost," dodal Doster.

zdroj:novinky.cz

Psí duše-nalezený pejsek hledá domov

27. května 2011 v 21:10 | Káťa |  Psí duše

V okolí KE, t. j. Nový Salaš, sa našiel psík, ktorý tam bol vyhodený minimálne 3 týždne. Je milej povahy, vhodný do bytu aj k deťom, spočiatku sa ľudí bojí, aj psíkov, no nezúri, je tolerantný a pohladenie oplatí vrtením chvostíka. Veľmi rád sa hladká.

Mal na sebe nenormalne veľa kliešťov, ktoré sme mu vybrali, okúpali sme ho,... nakŕmili. Je to psík, pravdepodobne ešte mladý, asi kríženček yorka alebo bradáčika. Je maličký, má cca 6 kg a 30 cm.

Pravú labku má pokrivenú, tak predpokladám, že ju mal zlomenú a zle sa mu zrástla.

Momentálne sa nachádza v Slanci.

Kontakt - katrin7@centrum.skZobrazit více


Psí duše-vezměte si 3 pejsky nebo budou utraceny kvůli lhostejnosti majitelů

22. května 2011 v 19:00 | Káťa |  Psí duše

Tri 2-ročné psíky potrebujú súrne nové domovy. Sú v 3-izbovom byte, majitelia sa rozvádzajú, byt predávajú a psíky nemajú kam ísť... 2 fenky a 1 psík. Ak sa im nenájde ani dočasná opatera, utratia ich. Prosíme, kto môžte pomôcť, ozvite sa. Sú to krížence jazvečíka. Naučené na život v byte, sú bezproblémové, môžu ísť aj samostatne, hlavne nech sa im zachráni život.

Kontakt - 0903 806 368


Psí duše-zachraňte Bobbyho,sousedi po něm hází petardy

22. května 2011 v 14:13 | Káťa |  Psí duše

Veľmi súrne hľadám domov pre Bobbyho. Mám v DO 4 psy, dom je na kopci v dedine a veľmi sa ozýva štekot. Mne to nevadí, ale máme hlúpych susedov, ktorí sa neustále sťažujú u nás aj na obecnom úrade a psom hádžu aj petardy. Neviem tomu zabrániť, pretože v dome nikto nebýva, je starý a... využívaný len ako DO pre psy. Domov hľadám práve pre Bobbyho, pretože je najuštekanejší. Nešteká nonstop, ale na vkus susedov často a veľmi sa to ozýva a hlavne v poslednom čase, ako dospieva (má necelý rok) provokuje štekotom Bennyho, (kokra, ktorý je tam tiež a takisto hľadá domov), a tak do neho dosť často šteká. Bobby je mladý, nemá rok, je komplet očkovaný a je aj odčervený. Je to veselý a veľmi aktívny psík, miluje ľudí. Nie je veľmi vhodný do bytu, iba ak pre aktívnych ľudí, ktorý majú dostatok času sa mu venovať, pretože potrebuje pohyb a niekde vybíjať svoju energiu. Ideálny by bol k niekomu k RD, kto rád chodí na vychádzky a chce oddaného a veselého spoločníka. Bobby je kríženec zo salaša, je dlhosrstý, srsť má kučeravú ako ovečka, na foto je ostrihaný. Prosím, je to naozaj súrne potrebujem ho adoptovať, kým susedom neprasknú nervy a niečo psom nespravia. Nachádza sa pri Zvolene, prevoz by sa však určite našiel aj ďalej. Ďakujem.

Kontakt: mojzisova.k@gmail.com, 0911 782 155Zobrazit více


Lymeská borelióza

21. května 2011 v 19:31 | Káťa |  Rady
Lymská borelióza (též lymeská borelióza) je infekční onemocnění poprvé popsané z městečka Old Lyme ve státě Connecticut v USA. Zde je jejím původcem spirocheta Borrelia burgdorferi. V Evropě k tomuto druhu přistupují další dva - Borrelia afzelii a Borrelia garini.

Popis


Erythema migrans - zarudlá kůže
Borelióza je typické onemocnění přenosné ze zvířete na člověka, tzv. antropozoonóza. V přírodě napadá hlavně hlodavce, ale i vysokou zvěř a některé ptáky. V přenosu se uplatňují především klíšťata, vzácně možná i jiný krev sající hmyz. Prvním příznakem onemocnění je šířící se červená skvrna s blednoucím středem v okolí kousnutí, tzv. Erythema migrans. Objevují se nepříliš specifické příznaky jako je horečka, bolesti svalů, únava. Tyto chřipku připomínající příznaky se však nemusejí objevovat ve všech případech. Pokud onemocnění zůstává neléčeno, tak postihuje nervovou soustavu, srdce či klouby. Některým z těchto komplikací bývá připisován autoimunitní původ, spuštěný imunitní reakcí namířenou proti infekci.

Příznaky

Příznaky lymské boreliózy jsou velice proměnlivé, a stejně tak i její inkubační doba, která se pohybuje od 2 do 32 dní, nebo i několik měsíců. Běžným příznakem je šířící červená skvrna, která se objeví v místě přisátí klíštěte, absence této skvrny však nic neznamená, důležité jsou i jiné příznaky. Dalším častým příznakem může být horečka, bolesti ve svalech, třesavka, únava, bolest kloubů (hlavně v kolenou, ale i jinde), celková vyčerpanost. V pozdějším stádiu onemocnění, po několika týdnech se mohou vyskytnout další projevy postižení nervového, kardiovaskulárního.

Léčení

V počátečních stádiích bývá účinná léčba antibiotiky (například doxycyklin ze skupiny tetracyklinů). Účinná vakcína pro použití v humánní medicíně je předmětem intenzivního zkoumání několika farmaceutických firem a univerzitních týmů. V USA byla vytvořena vakcína Lymerix založená na použití rekombinantního proteinu OspA, což je metodou genového inženýrství připravený povrchový protein B. burgdorferi. V Evropě je tato vakcína však nepoužitelná, protože většina infekcí je způsobena druhy B. afzelii a B. garini.
V případě prodělání tohoto onemocnění nesmí postižený pacient dva roky darovat krev.


zdroj:www.wikipedie.cz

Beggins´ sušenky

19. května 2011 v 19:20 | Káťa |  Recepty

Beggins' sušenky

Ingredience :

  • 1 šálek celozrnné mouky
  • 1 šálek polohrubé mouky
  • 1 / 2 šálku sušeného mléka
  • 1 / 2 šálku klíčků nebo zpařených ovesných vloček
  • 1 vejce lehce našlehané
  • 1 lžíce melasy nebo třtinového cukru
  • 6 lžic rozmixovaných jater
  • 1 / 2 šálku vody - dle potřeby

Postup :

Předehřát troubu na 200°C. Smíchejte suché přísady. Poté přidejte vejce, melasu, játra a vodu. Zadělejte tužší těsto, které můžete rozválet. Nechte pár minut odstát, vyválejte placku a nakrájejte sušenky ve tvaru kostiček. Pečeme 15 - 20 minut. Necháme vychladnout a podáváme vašemu miláčkovi a jeho kamarádům.

Psí duše-ztracený yorkšírek,neztratil se vám??

19. května 2011 v 18:39 | Káťa |  Psí duše

Dnes sa v Košiciach pri JUMBE našiel cca 5-ročný yorkshirský teriér. Nechýba niekomu alebo nepoznáte jeho majiteľov? Košičania, zdieľajte prosím.
Kontakt - 0910 481 541


Psí duše-milý jezevčík se toulá po ulicích

13. května 2011 v 17:52 | Káťa |  Psí duše

VEĽMI SÚRNE ! ! !

Chcem Vás poprosiť o zverejnenie fotiek jedného psa. Chudák túla po ulici vo Veľkom Mederi. Síce jesť dostáva ale nemôže zostať vonku. Ja ho nemôžem zobrať nakoľko bývam v byte a jedného psa už mám. O psovi viem toľko, že je to pes, je malý ako jazvečík (cca 20-25 cm, do 10 kg). Aj so psami v...ychádza dobre, vyzerá že je zdravý, má pekné zuby, vek neviem, ale pravdepodobne mladý. K ľudom sa správa priateľsky, deti má rád, stále sa s nimi hrá na ihrisku a cez deň spí v tráve vedľa nich. Ani voči psom som nevidela že by bol agresívny. Skoro každého psíčkara odprevadí počas prechádzky.

Kontakt - agiii@post.skZobrazit více


Psí duše-pomozte zajistit lepší život týraným šťěňátkům a pejskům

12. května 2011 v 17:00 | Káťa |  Psí duše

Smutny pribeh tychto zanedbanych,tyranych psov,zivenych cely zivot na kostiach,nic ine len kosti,na retaziach alebo lanach ,ktore nemaju ani 2 metre aj menej.Psiky su casto aj bez vody,nachadzaju sa v zahradkarskej osade u asociala,ktory feny pouziva na mn...ozenie,momentalne tam ma dve fenky a jedneho psa,dve asi 6 mesacne stenata,jedno malo zlomenu labku,vyzera ,ze surne potrebuje osetrit usi a je chude,zhanam prenho surne novy domov!psiky nemaju ani budy len provizorne dosky nad hlavou,srst maju zanedbanu a najstarsi vraj 23 rocny pes Ben je dost chudy a ma problemy so stolicou,kedze zeru len kosti,stenata nevedeli zjest ani salamu ,pretoze take nikdy v zivote doteraz nejedli,len ju olizovali.Situacia je alarmujuca a PROSIM VAS POMOZTE TYMTO PSIKOM,Fena Ajka ma cca 8 rokov,vsetrky psiky su mile ,priatelske a potrebovali by len niekde dozit.Dalsia asi 10 rocna fena ,meno som zabudla zije ako aj ostatne psiky medzi desiatkami kostinem si ani kde lahnut.,je to tam vysoko infekcne prostredie,nechapem ako tam tie stenata prezili,potrebuju surne osetrenie veterinara .Prezili takto cely zivot a pohlad na nich trhal srdce,boli velmi mile a zasluzili by si nieco lepsie,majitel si chce nechat psa a fenu samozrejme na stenata,ale povedala som mu,ze bude musiet dat fenu sterelizovat ,ze ina cesta nieje a zlepsit podmineky,ale kedze mu neverim,najlepsie by bolo ak by sa nasli aspon DO pre vsetkych psov.Su tam obrovske kopy kosti,vyzera to tam ako masovy hrob.... neviem co viac napisat,pretoze situacia je naozaj strasna,zdielajte!Hladam zaujemcov o stenata a aj o tri starsie psy!!!!!! SOS PSIKOM Z BARDEJOVA!!!

Psí duše-pomozte při pátrání

12. května 2011 v 16:49 | Káťa |  Psí duše

! ! ! Pomôžte pri PÁTRANÍ - 4 odrastené šteniatka ! ! !

Pred časom sme aj prostredníctvom FB hľadali nové domovy pre šteniatka z Brusna - http://www.facebook.com/photo. php?fbid=480243067406&set=a.45 2553197406.241609.134098477406&type=1&theater

Bohužiaľ, nikto sa na nich neozval... Čas plynul, šteniatka rástli až ich "majiteľovi" došla... trpezlivosť a šteniatka niekam odviezol...

Citujem z nášho fóra - http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=15&t=9248&start=0

"Domáci pán stratil trpezlivosť a psíkov odvliekol predvčerom (7.máj) niekde do lesa, zrejme ich tam niekde priviazal, lebo šiel s kamamrátom, brali si nejaké kombinačky a zrejme aj drôt. Pravdepodobne sú tam niekde priviazané ale nechce prezradiť kde. Poraďte, čo robiť?"

Prosíme pomôžte nám s pátraním, veríme, že ešte žijú...

Brusno a okolie, môžu byť aj v Banskej Bystrici, či Brezne, ak ich niekde zaviezli autom...

Kontakt - 0907 528 772Zobrazit vícePsí duše-pejsek Bully hledá domov a šťastný život u zodpovědného pána

11. května 2011 v 19:46 | Káťa |  Psí duše

Bully pochádza z KS Trebišov a momentálne sa do piatka nachádza v dočasnej opatere v Košiciach. Potom cestuje do ďalšej dočasky do Brna.

Problém je ten, že Bully má veľmi pohnutú minulosť a súčasnej opatrovníčke začal konečne dôverovať a ak by mohol ísť rovno do nového domova bolo by to fantastické, aby nemusel absolvova...ť ďalšiu zmenu prostredia.

Nenašiel by sa niekto, kto by chcel 3-4 ročného psíka, ktorý po nadobudnutej dôvere vrtí chvostíkom a zbožňuje hladkanie. Má však problém s inými psíkmi, takže by bolo najlepšie, ak by sa našiel nikto bez psíka.

Bully je mix fr.buldočka, staforda. Má momentálne 12kg.

V piatok by bol eventuálne možný jeho prevoz smer západ.

Kontakt - 0905 600 278Zobrazit více


Psí duše-štěňátka hledají zodpovědný a laskavý domov

9. května 2011 v 19:00 | Káťa |  Psí duše


Láskavý a zodpovedný domov hľadajú sučka so šteniatkami, ktoré sú momentálne v dočasnej opatere. Boli nájdené v lese pri Izre. Sučka má cca 2 roky, kríženec dalmatína ale malá, v kohútiku 35 cm, do 10 kg, milá, nešteká, s inými psami kamoška.

Šteniatka sú 3 chlapci (dva krátkosrsté a jedno dlhosrsté) a sučka dlhosrstá, v...ek 8 týždňov.

Všetci očkovaní, odčervení, sučka bude sterilizovaná. Svojim finančným príspevkom pomôžete zachrániť ďalších psíkov.

Kontakt - 0904 155 074 (Košice)

Viac fotiek - http://zuzana55.rajce.idnes.cz/sucka_4stence_Izra/Zobrazit více


Psí duše-Engie s obrovskou radostí do života a stále se vrticím ocáskem hledá domov

8. května 2011 v 12:15 | Káťa

Engie je slniečko s obrovskou radosťou do života, stále vrtiaca chvostíkom, smej...úce sa očká, hopkajúce srnčie nôžky, poslúcha na slovíčko a je tak neskutočne vďačná až človeku puká srdce, keď si spomenie na to, čo sa všetko stalo tejto životom ťažko skúšanej fenočke. V lete 2009 bola nájdená vo vlakovom depe, ako sa stará o maličké štyri šteniatka... Jej maličké si našli všetky nový domov a neskôr aj Engie.

Po čase však nastali u majiteľov problémy s bývaním a potrebovali sa jej zbaviť...potom, si to zrazu rozmysleli a vzali ju späť... a tak to šlo dookola. Tak aj teraz, potrebovali sa jej zbaviť, a vyhrážali sa dokonca že ju dajú na ulicu alebo útulku (tak ako mnohý krát predtým). Tak sa Engie dostala ku mne...Je to to najmilšie psíča aké si len viete predstaviť. Je veľmi vďačná za každé pohladenie, hravá, z toľkých zmien je ale veľmi zmätená a smúti... Rýchlo sa naviaže na človeka, nemá problém s inými psíkmi a fenkami a detičky má rada tiež. Má 100% hygienické návyky, vydrží byť sama doma, nič neničí ani nešteká. Je malinká (cca 35 cm), vie pekne chodiť na vodítku ale aj bez neho. Je vhodná jedine do bytu, alebo do domu s celoročným umiestnením vo vnútri, a môže ísť aj k starším ľuďom. Je to nenáročná fenka, vzhľadom pripomína mini nemeckého ovčiaka (niekomu zase ratlíka...). Môže mať tak cca okolo 5 rokov, bude zaočkovaná aj odčervená. Vie cestovať v aute aj v MHD. Je zaočkovaná a odčervená.

Darovaná bude jedine do vynikajúcich rúk a na základe Adopčnej zmluvy (v prípade záujmu prepošlem), a takisto je podmienkou že noví majitelia si po fenku musia prísť osobne. Nachádza sa v DO v Ružomberku.

Kontakt: dominika.mymy@gmail.com, 0917 264 689 (volať po 14:00!)

Psí duše-Morat nalezený přede dveřmi útulku

8. května 2011 v 12:08 | Káťa |  Psí duše

MORAT - kríženec malého vzrastu, narodený cca začiatkom februára. Je milý, prítulný a hravý. Bol vyložený pred bránou útulku so súrodencami. Všetci už majú nové domovy, okrem neho... Je sám a smúti. Hľadáme mu súrne nový domov. V dospelosti bude malého až stredného vzrastu.

Útulok Zlaté Moravce

Kontakt - 0904 278 638 (volať po 14 hod-pracovné dni), utulokzlatemoravce@centrum.sk


Žák základní školy na Slovensku utýral psa

4. května 2011 v 17:26 | Káťa

Žák slovenské základní školy bestiálně utýral psa

Žák základní školy zasekl tělo psa mezi kůly a ubil ho k smrti. Čtrnáctiletý Erik z obce Závadka nad Hronem na středním Slovensku se k činu přiznal. Za týrání zvířete mu hrozí jeden a půl roku vězení.

Pes utýraný čtrnáctiletým školákem


Erik sekerou vykácel několik malých stromků a jejich kmen nechal trčet do výše asi 80 centimetrů. Mezi ně pak zasekl tělo psa tak, aby se nemohl hýbat a nemohl utéct.
Následně ho začal bít po celém těle klackem, na jehož konci byl hřebík. Nakonec psovi omotal kolem krku hrubý elektricky kabel a uškrtil ho.
Pes utýraný čtrnáctiletým školákem
Pes utýraný čtrnáctiletým školákem
FOTO: tvnoviny.sk
Jak informuje server tvnoviny.sk, obviněný žák není žádné neviňátko. Podle policejní mluvčí Márie Faltániové byl už jako třináctiletý obviněn z krádeže, ale vzhledem k věku bylo tehdy ještě trestní stíhání zastaveno.


zdroj:novinky.cz

Australská kelpie-obrázky

4. května 2011 v 7:12 | Káťa
zdrroj:pejskar.cz

Australská kelpie-popis

4. května 2011 v 7:08 | Káťa |  Vyprávění

Australská kelpie

Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového oknaObrázek se otevře do nového okna

Australská kelpie je australaský pastevecký pes určený k hlídání stád v uzavřeném prostoru i na volném prostranství. Australská kelpie se dobře snáší s různými zvířaty včetně koček, ale trochu nesnášenlivá bývá k ostatním psům.
Australská kelpie je velmi pracovitý pes, zvyklý na tvrdé podmínky. Je velmi fyzicky aktivní a vydrží dlouhou dobu bez vody. Zajímavostí je, že při hlídání stád zaujímá pozorovací polohu na zádech jedné z ovcí.
Péče není náročná - srsti stačí pravidelné kartáčování.
Aglický název: Australian Kelpie
Zkratka používaná v ČR: AKE

Země původu:Austrálie
Hmotnost:21 - 31 kg
Výška:fena 43 - 48 cm, pes 46 - 51 cm,
Barva:
černá, červenohnědá, hnědá, plavá


zdroj:pejskar.cz