Pes je jediný tvor na světě,který tě miluje víc než sám sebe a zarmoutí tě jen tehdy, když odejde do psího nebe.

Pes neumí ublížit z vlastní vůle, pouze člověk chce aby mu bylo
ublíženo.

Dát psovi kost není laskavost. Laskavost je podělit se se psem o kost,
když máš hlad jako pes.

Jenom ti kdož neměli nikdy psa nemohou pochopit oč by byl život bez psů chudší.mnb,


        

__flashReplacement__
__flashReplacement__
Leden 2011

Psí duše-miloučká a přítulná Amy si nezaslouží umřít

31. ledna 2011 v 18:20 | Káťa |  Psí duše

Hrozí utratenie ! ! !

Amy, kríženka NO, súrne potrebuje aspoň dočasnú opateru. Hrozí jej utratenie, pretože je umiestnená v KS a vypršala jej už doba. Amy je veľmi milučká, zo začiatku je bojazlivá, ale keď spozná človeka lepšie a zistí, že jej neublíži, je veľmi prítulná. Neznáša sa veľmi s inými psíkmi, zo strachu po nich vždy vyštar...tuje, neublíži, ale kamarátiť sa nechce. Dajte jej šancu na život...

Kontakt - 0908 667 858, adka.minop@gmail.com (Michalovce)Zobrazit více


!!!STOP!!! POKUSŮ NA ZVÍŘATECH

30. ledna 2011 v 16:01 | Káťa |  Vyprávění
Každoročně je na celém světě k pokusům použito přibližně 115 milionů zvířat. Zákroky, které zvířata při pokusech podstupují, jim často způsobují velké utrpení a po ukončení pokusu bývají zvířata většinou usmrcena. Pokusy na zvířatech jsou širokou veřejností chápány jako nutné zlo, kterému se s ohledem na naši bezpečnost nelze vyhnout. Je to ale skutečně tak?
Photo: One Voice
Foto: One Voice

Jaké pokusy jsou prováděny?

Zvířata jsou využívána k testování léčiv, chemických látek, hnojiv, pesticidů, barev, prostředků pro domácnost, kosmetických složek, geneticky modifikovaných organismů, přírodních látek a jejich směsí atd. Dále jsou zvířata používána k výzkumu léčebných postupů a operací, k produkci různých látek (např. v imunologii) a v tzv. základním výzkumu. Při něm jde především o rozvoj vědeckého poznání, zkoumání reakcí na podněty, vliv různých faktorů na organismus atd.
Mnoho zvířat je používáno i pro výuku na středních a vysokých školách a pro ekologické i etologické (výzkum chování zvířat) studie.

Situace v ČR

V ČR je k pokusným účelům každoročně použito několik set tisíc zvířat (353 874 zvířat v roce 2008), z nichž ovšem asi třetinu tvoří kroužkovaní ptáci. Pro pokusy jsou používány především myši, potkani, králíci a ryby, avšak řada pokusů je prováděna i na psech, kočkách, opicích a dalších druzích zvířat. Jednu z našich nejvýznamnějších výzkumných a testovacích laboratoří vlastní společnost Biotest, která je i největším vývozcem primátů ve střední Evropě.


Každý, kdo chce provádět pokusy na zvířatech, musí získat akreditaci od Ústřední komise na ochranu zvířat. Každý projekt pokusu pak podléhá schválení odbornou komisí daného zařízení (tedy laboratoře, která má pokus provést) a rezortní komisí příslušného ministerstva. Nicméně, mnoho členů těchto komisí jsou lidé, kteří nemají zájem na ochraně zvířat a omezování pokusů na zvířatech. Navíc, projekty pokusů na zvířatech nejsou zveřejňovány a ze stručných statistických informací můžeme tedy jen tušit, co se v laboratořích děje a jaké pokusy jsou schvalovány.

Legislativa

V EU upravuje používání pokusných zvířat směrnice 86/609/EEC, v ČR Zákon č.246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání. Obě legislativy obsahují povinnost použít alternativní metodu místo pokusu na zvířeti vždy, když je schválená a k dispozici. Nicméně v praxi je toto ustanovení vykládáno různými způsoby, a jsou tak schvalovány i pokusy, k nimž existuje plnohodnotná alternativa. Navíc nedodržení tohoto ustanovení není v současnosti nijak postihováno. Kromě povinnosti upřednostnit alternativu před pokusem na zvířeti legislativa neobsahuje výraznější omezení pokusů na zvířatech, s výjimkou pokusů na lidoopech, testování kosmetiky (viz dále) a vojenské munice.

Proč jsme proti pokusům na zvířatech?

Svoboda zvířat se staví proti všem typům pokusů na zvířatech, a to z etických i vědeckých důvodů. Pokusy na zvířatech způsobují obrovské utrpení milionům zvířat a to nejen v samotných laboratořích - některá zvířata jsou odchytávána ve volné přírodě a odchyt a následná přeprava pro ně znamená velký stres a utrpení. Jak navíc dokládají videozáznamy tajně získané v laboratořích, zvířata trpí jak při pokusech, tak vinou ponižujícího a nevhodného zacházení ze strany zaměstnanců.
Foto: NAPA
Pokusy na zvířatech jsou údajně nezbytné k tomu, aby produkty, které používáme, byly bezpečné, abychom byli schopni nalézat nové léčebné postupy pro nemocné a aby mohly být učiněny další vědecké objevy. Ve skutečnosti však není možné těmito praktikami objektivně dokázat účinky a rizika různých látek a postupů pro člověka nebo poznat lidský organismus na základě výzkumu jiných druhů zvířat.
Všechna zvířata (včetně člověka) se od sebe značně liší svou anatomií, fyziologií i metabolismem. Každý živočišný druh reaguje na různé chemické látky a podněty svým způsobem, přičemž některé reakce se mohou od ostatních druhů velmi lišit, zatímco jiné se mohou podobat až shodovat. Díky tomu není možné předpovědět, zda člověk bude např. na testované látky reagovat stejně, jako reagovala pokusná zvířata nebo zcela odlišně. Kromě toho jsou u zvířat v laboratořích nemoci často vyvolávány uměle, za zcela jiných podmínek než vznikají u lidí a v extrémně krátkém čase, přičemž jsou zvířata ve stálém stresu. Pokud vezmeme v úvahu tato fakta, je zřejmé, že pokusná zvířata nemohou být spolehlivým modelem pro lidský organismus, který nejenže funguje v mnoha ohledech odlišně, ale je také ovlivňován řadou jiných faktorů (strava, životní styl atd.).
To, že výsledky experimentů prováděných na zvířatech nemohou být spolehlivě převáděny na člověka, dokazují také preparáty, které způsobily vážné nebo dokonce smrtelné reakce u lidí, přestože na základě pokusů na zvířatech byly považovány za bezpečné. Příkladem mohou být preparáty Lipobay®, Vioxx®, Trasylol®, Acomplia® a TGN1412, které jsou pouze vrcholem pomyslného ledovce.
Na druhou stranu, nikdo neví, kolik prospěšných léků nikdy nebude lidmi využíváno, protože jejich vývoj byl zastaven kvůli zavádějícím výsledkům pokusů na zvířatech. Mnoho v dnešní době velice přínosných léků jako je aspirin, ibuprofen, insulin, penicilin nebo fenobarbital, by dnes nebylo dostupných, kdyby jejich vývoj v minulosti závisel na pokusech na zvířatech, neboť u některých druhů zvířat tyto léky způsobují závažné zdravotní problémy. Kdyby se při vývoji těchto látek využívaly stejné postupy, jaké jsou běžné v dnešní době, jednoznačně by neobstály.
Foto: One Voice
Pokusy na zvířatech představují pro vědce, chovatele zvířat, dodavatele vybavení, krmiv a mnoho dalších lidí velký byznys, což celou situaci komplikuje. Tito lidé totiž nemají zájem na omezování pokusů na zvířatech a spíše se snaží o to, aby vše zůstalo při starém.
Proč nejsou pokusy na zvířatech nutné? - text organizace Lékaři proti pokusů na zvířatech


ZDROJ:WWW.POKUSYNAZVIRATECH.CZ

Psí duše-roční plachá fenečka bude v pátek utracena pokud se jí nenajde nový domov

30. ledna 2011 v 11:16 | Káťa |  Psí duše
Táto fenka je v karanténnej stanici Šamorín, kde sa psíci do týždňa utrácajú. Fenka je plachá, ale veľmi milá, má okolo roka. Nezaslúži si zomrieť... Potrebuje súrne nový domov alebo dočasnú opateru. Čas má len do piatku.

Kontakt - ivana.janikova@europarl.europa.eu

Psí duše-opuštěný toulavý psík

29. ledna 2011 v 11:28 | Katula |  Psí duše

Opustený tuláčik

Tento psíček je opustený, sám, na ulici... Aj v týchto mrazoch... Dobrí ľudia mu síce dajú najesť aj deku, ale to nestačí... On tiež túži po rodine, po niekom, kto ho bude mať rád a kde bude môcť patriť.

Je milý a priateľský, má strašne rád ľudí aj psov. Nechá sa pohladkať. Každého psíčkara pekne odprevadí počas prechád...zky, ale potom zase ostane sám... Spí vonku pri vchode činžiaku... Je len otázka času, kedy niekomu začne zavadzať a ...

Nájde sa niekto, kto mu dá domov alebo ho prichýli dočasne? Nie je veľký, môže mať tak cca 45 cm.

Kontakt na slečnu/pani, ktorá sa mu snaží pomôcť je - 0908/186018 alebo agiii@post.sk. Psík sa nachádza vo Veľkom Mederi, okres Dunajská Streda.Psí duše-v Košicích se ztratil psík,hrozí mu utracení

27. ledna 2011 v 7:15 | Káťa |  Psí duše
Tento psík je na asanačke v Košiciach, kde mu hrozí utratenie. Nepoznáte ho? Nestratil sa vám? Poprípade pre neho hľadáme aj nový domov alebo dočasnú opateru.
Kontakt - 0905 932 372

Psí duše-fenka Ťapka se ztratila v oblasti Košic

24. ledna 2011 v 17:12 | Katulináček |  Psí duše

Stratila sa ŤAPKA! Naposledy bola videná dnes ráno na Čapajevovej v Košiciach. Ak ste ju videli alebo ju máte doma, tak nás prosím kontaktujte - 0905 136 016.
Prosíme, KOŠIČANIA zdieľajte!


Psí duše-ztratila se fenka malého vzrůstu Trixie

24. ledna 2011 v 17:11 | ˇKáťa |  Psí duše

SÚRNE! HĽADÁ sa TRIXIE! Sučka malého vzrastu. Hľadáme dobrovoľníkov z Dunajskej Stredy ochotných prezrieť okolie Kukučínovej ul, kde sa stratila po adopcii. Je hrozne plachá. Ak ju uvidíte, volajte 0902287225. Prosím, nesnažte sa ju chytiť, utečie. Všetkým ďakujeme.


Psí duše-psík s těžkým životem

24. ledna 2011 v 17:09 | Káťa |  Psí duše

Badynko má 1,5 roka - je to kríženec labradora s ridgebackom. Je očkovaný, má preukaz a je to dobráčisko. Stačí mu dať trochu lásky a je Váš... Je vysoký asi po kolená... Má čas do konca januára, inak bude musieť ísť do útulku, kde to bude mať veľmi ťažké, nakoľko žil doteraz v byte...

Bady sa nachádza v Bratislave.

Prosím, pomôžte mu. ...Kontakt - 0910 284 528

PS - Bady bol zachránený z ulice, hrozilo mu odstrelenie... Už si toho dosť prežil... Nezaslúži si skončiť v útulku... Možno si jeho príbeh pamätáte -
Psí duše-miloučký a přítulný psíček Charlie

24. ledna 2011 v 17:07 | Katula |  Psí duše
Charlie, kríženec kavaliera je úžasný, milučký, prítulný psíček, ktorý hľadá SÚRNE novú rodinku alebo aspoň dočasnú opateru. Má 2-3 roky, je veľmi hravý, nekonfliktný, skvelý spoločník do bytu s hygienickými návykmi, aj k deťom. Je očkovaný, odčervený a čaká na svojho nového pána. Ak sa nikto nenájde, bude musieť ísť do karanténnej stanice a tam mu hrozí utratenie...

Viac info: 0908 667 858, adka.minop@gmail.com - MichalovcePsí duše-nenechte tři psíky utratit

23. ledna 2011 v 18:49 | Katulina |  Psí duše
Klikněte na obličej člověka, kterého chcete označit.
Traja psíkovia na asanačke v Košiciach! Hrozí utratenie!

Labrador - alebo jeho kríženec - má cca 2-3 roky, psík, s inými psíkmi sa neznesie.
Kríženček bradáčika a jazvečíka? - psík, vek do roka, trošku bojazlivý.
Biela fenka - odchytená na sídlisku Nad Jazerom, má cca pol roka. Majiteľ o nej vie aj to, že jej hrozí utratenie, ale už o ňu nemá záujem...

Prosím pomôžte psíkom adoptovaním alebo dočasnou opaterou. Už nemajú veľa času, možno len pár dní... Viac informácií ako sme uviedli bohužiaľ nemáme...

Dočasnou opaterou im môžete zachrániť život. A po vykúpaní, nafotení a napísaní pekného popisku si určite neskôr nájdu aj nový trvalý domov.

Veľmi pomôže aj zdieľanie. Fanúšikovia z Košíc - ak poznáte niektorého z nich, tak nám dajte vedieť, možno ho majiteľ hľadá...

Kontakt - 0905 932 372 alebo môžete písať aj na psiadusa@psiadusa.sk

V prípade, že by ste vzali psíka do dočasnej opatery, OZ Psia duša Vám môže pomôcť s preplatením nákladov a inzerovaním.

Psí duše-Roxy a Kami zmrznou,pokud nenajdou svůj domov

22. ledna 2011 v 19:31 | Katja |  Psí duše

NOVÉ !!! SÚRNE !!!

SÚRNE hľadáme nový domov alebo dočasnú opateru pre Kaminku a Roxy. (aj jednotlivo). Už nemôžu byť dlhšie v dočaske, kde sú teraz. Prosím pomôžte. Aspoň zdieľaním. V útulku "zamrznú"... Obe sú zvyknuté na teplo.

Kontakt - psiadusa@psiadusa.sk

Psí duše-fenka celý život na řetězu

21. ledna 2011 v 18:20 | Káťa |  Psí duše
Súrne zháňame DO pre túto fenočku, ktorá svoj doterajší život prežila na reťazi. Majiteľ prisľúbil, že ju dá. Budú ju odoberať v nedeľu ale nemá kam ísť! Prosím DO aspoň na pár týždňov kým sa uvoľní miesto. Hocikde po ceste od LM do BA. Prosím volajte 0905 716 517. Fenočka je veľmi milá a rada sa mazná. Zaslúži si lepší život.Psí duše-Roxynka

21. ledna 2011 v 17:44 | Káťa |  Psí duše
Roxynka - milé krásne šteniatko, resp. už menšia slečna. Je veľmi milá a nežná. Vhodná do bytu či do domu s prístupom do vnútra. Je to šteniatko Kaminky. V dospelosti bude maximálne stredného vzrastu.

Kontakt - 0911 394 021 alebo 0914 224 254. Momentálne sa nachádza v Malých Levároch.

PS - V skutočnosti je oveľa krajšia, pri fotení sa bojí. :(
Psí duše-Lilinka s krásnýma očkama

18. ledna 2011 v 17:15 | Káťa |  Psí duše

Lilinka bola nájdená pred cca polrokom na družstve v zlom stave, bola dosť vychudnutá. Ako som ju uvidela, hneď som si ju zobrala, bohužiaľ pani z družstva mi povedala, že jej dvaja súrodenci boli už mŕtvy na ceste. Ako sa Lilinka zotavila, našla si milujúci domov v Bratislave, avšak pani ju musela vrátiť z dôvodu pracovnej vyťaženosti. Lilinka je teraz u mňa naspať doma, ale nemôžem si ju nechať, nakoľko odchádzam do čiech. Tak je to dosť súrne. Hygienické nároky má 100%. Bez najmenších problémov, je veľmi zlatá. stále sa musí z niečím hrať. Je vhodná aj do bytu aj na dvor. Je vďačná za každé jedlo a pohladenie, ktoré jej človek dá. Prosím, mal by niekto o ňu záujem? Nachádza sa v Piešťanoch. Prevoz by sa dal dohodnúť z oboch strán, vedela by som pomôcť aj ja. Prosím záujemci kontaktujte ma na čísle 0905 141 641. Prosím! Ďakujem!


Klikněte na obličej člověka, kterého chcete označit.

Psí duše-zatoulaný psík

15. ledna 2011 v 12:37 | Káťa |  Psí duše

Dnes sa na Furči v okolí Lidického námestia v Košiciach našiel tento psík. Je vo vynikajúcom stave, dobre živený, čiže sa pravdepodobne iba zatúlal a nevie sa vrátiť domov. Má asi 2 roky, je to pravdepodobne kríženec jazvečíka a kokršpaniela, je nádherný a veľmi veľmi priateľský. Nemá však naučené hygienické návyky v b...yte, bojí sa výťahu a schodov, čiže určite nebol chovaný v byte. Ak ho niekto poznáte, určite sa ozvite. Nemám ho síce u seba, lebo naša Mini si bohužiaľ až príliš stráži svoje teritórium, ale je vo vynikajúcich rukách a vieme ho okamžite odniesť domov. Vďaka za pomoc.

Ak ste ho stratili, alebo ho poznáte, tak nás čo najskôr kontaktujte. Je to veľmi súrne. Psík nemá kam ísť... Tiež prosíme všetkých fanúšikov z KE o zdieľanie. Pomôžte mu vrátiť sa domov.

Psí duše-pejsek s těžkým životem

11. ledna 2011 v 19:37 | Katulina |  Psí duše
SÚRNE hľadáme nový domov pre ŤAPKU, ktorá nemala v živote šťastie. Najprv sa ocitla na ulici, potom bola v dočasnej opatere a neskôr v novom domove, z ktorého sa vrátila. Má totiž túlavé packy, takže si vždy nájde v plote možnosť, ako sa zo záhrady dostať. Je to nebezpečné hlavne pre ňu a okoliu to dosť prekážalo. Následne bola adoptovaná do rodiny, kde nám sľubovali, že ju už nikdy nikomu nedajú, že je úžasná... Po dvoch dňoch sme dostali telefonát nech si po ňu okamžite prídeme, lebo stále doma špiní a syn začína mať alergiu... Absolútne nezvládli život so psíkom, a vinníka urobili z nej... Ako to vieme? Pretože od vtedy je opäť v ďalšej dočasnej opatere v byte a nie sú s ňou vôbec žiadne problémy! Jedine to, že sa musí venčiť na vodítku, čo sa môže časom upraviť, len potrebuje svoju RODINU, ktorá ju už nikdy neopustí!

Ťapka má cca 2-3 roky, je to kríženka pravdepodobne jazvečíka malého vzrastu. Je veľmi milá, prítulná a priateľská. Je vhodná do bytu, poprípade do domu s veľmi dobre zabezpečeným plotom a s prístupom dovnútra. Bude dobrou spoločníčkou aj deťom, s ktorými má ohromnú trpezlivosť, tiež k starším ľuďom či iným psíkom. Je sterilizovaná.

Nájde domov, kde ostane už navždy?

Momentálne sa nachádza v Košiciach.

Fotoalbum - http://picasaweb.google.com/psiadusa/Tapka?feat=flashalbum#

Kontakt - 0905 136 016, psiadusa@psiadusa.sk


 Psí duše-Čokyho zítra utratí,pokud si nenajde novou rodinu.Zastavte to!

10. ledna 2011 v 21:24 | Káťa |  Psí duše

Prosím o pomoc, psík má poslednú šancu, zajtra bude utratený ak si ho nejaká dobrá duša nevezme, je zvyknutý byť na dvore. Ak by sa niekto našiel, volajte 0910 956 539 a dajte mu ešte šancu, určite bude veľmi vďačný. Ten druhý psík už svoj domov našiel. Prosím zdieľajte.

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s pomocou pri umiestnení psíka,ktorý žil s tetiným svokrom, ktorý pre svoj zdravotný stav, musel byť umiestnený v penzióne pre starých ľudí. Nakoľko aj oni majú doma 5 psíkov, ich umiestnenie u nich nie je možné. Jedná sa o 5 ročného nemeckého krátkosrstého stavača bez PP, ktorý je krížencom plemena weimarského stavača a maďarskej vyžly. Počúva na na meno ČOKY. Jeho zdravotný stav je uspokojivý. Predtým ako by si ho nový majiteľ/majitelia vyzdvihli, bol by predom odčervený a zaočkovaný. Viac informácií na tel.č.: 0910 956 538.


Čoky

Psí duše-Maxík hledá teplo domova

10. ledna 2011 v 19:40 | Katula |  Psí duše
MAX - 9 ročný nemecký ovčiak potrebuje SÚRNE aspoň dočasnú opateru! Má zápal pľúc, nemôže byť vonku! Prosíme za neho! Jeho stav je zlý, len leží, nezaujíma ho okolie a prestal aj jesť... :( Najlepšie, ak by bol jediným psíkom v rodine, alebo ak, tak radšej k fenke, so psami vychádza individuálne. Svojho pána by vedel skvelo ochrániť, keďže cudzích moc nemusí. Na koho si však zvykne, tomu je oddaný a verný. Rád sa mazná a škrabká na chrbte.

Útulok Vranov nad Topľou - 0910 308 960, ell.antoniova@gmail.com

Viac foto - http://www.facebook.com/album.php?aid=35558&id=159082904121650&fbid=161182567245017&ref=nf