Pes je jediný tvor na světě,který tě miluje víc než sám sebe a zarmoutí tě jen tehdy, když odejde do psího nebe.

Pes neumí ublížit z vlastní vůle, pouze člověk chce aby mu bylo
ublíženo.

Dát psovi kost není laskavost. Laskavost je podělit se se psem o kost,
když máš hlad jako pes.

Jenom ti kdož neměli nikdy psa nemohou pochopit oč by byl život bez psů chudší.mnb,


        

__flashReplacement__
__flashReplacement__
Září 2010

Další talentová show

28. září 2010 v 14:03 | Káťa |  Vyprávění
Talentmanie je jenom další talentová show.Stejná talentová show je i na konkureční televizi Prima.U tohodletoho je velmi těžké zjistit zda se opičila Prima po Nově nebo naopak.Ovšem Prima začala dříve vysílat reklamu na Československo má talent.Poté se objevila reklama na Talentmanii na Nově.Já se teda raději dívám na Československo má talent.Nevím čím to ale připadá mi,že tam jsou příjemnější porotci a moderátoři.Sice Lucii Bílou neposlouchám a nemám jí moc v oblibě,ale to je jenom můj názor a nikomu neberu jeho názor na Lucii Bílou.A totéž požaduji od vás,abyste mi nebrali můj názor.

Porota v Talentmanii se skládá ze Zdeňka Trošky,Pala Habery,Adély Banášové a Aleny Šeredové.Show provází jak už známí Leoš Mareš.Do Talentmanii můžou vstoupit všechny věkové kategorie-děti,dospěli i senioři.Odměna je jak už lákavá a to je myslím 100 000 eur.Přesně si to nepamatuji,ale myslím si,že je to tak.

To je asi vše.
Vaše psí máma Katulik.Talentmanie

6.článek z novin

28. září 2010 v 10:57 | Káťa |  Vyprávění

Psi občas žerou trávu i kamení a olizují podlahu. Chybí jim minerály
Občasné požírání trávy nemusí majitele psů znepokojovat. Jestliže to však pes dělá extrémně často, je lepší navštívit zvěrolékaře. Zřejmě jim chybí některé z minerálních látek.
Když psi žerou trávu jen občas, je to normální


Když se pes chová nestandardně, na vině často bývají psychické problémy nebo nedostatečná strava. Psi někdy žerou trávu, za což někdy může nevyvážená strava, ale někdy je to jen zlozvyk. Za průjem může někdy jen změna krmiva. Setkáte se i s tím, že olizuje podlahu nebo kamínky.

Co psovi chybí, když žere trávu?

Odpověď není univerzální. Říká se, že to dělají před bouřkou, ale stoprocentně to tvrdit nelze. Dalším důvodem může podle veterinárního lékaře Leoše Železného být doplňování vlákniny nebo některých minerálních látek, případně zbavování se parazitů. Ovšem může jít také o pouhý zlozvyk. Pokud dáváte psovi vyváženou stravu a zároveň trávu nežere příliš často, zřejmě není důvod se znepokojovat.

Proč pes olizuje podlahu či sklo?

Olizování podlahy a skla může být projevem psychického problému psa nebo důsledkem nedostatku nějaké složky stravy. Pokud není problém psychického rázu (pes chce jít ven, chce si hrát nebo běhat), je na řadě řešit stravu.
Pokud podáváte psovi správné množství kvalitní nutričně vyvážené stravy, neměly by mu vitaminy ani minerální látky chybět. Bez konzultace s veterinářem nepřidávejte psovi "naslepo" žádné vitaminové preparáty. Zkuste psa odměňovat za správné chování a pozitivně ho motivovat podáváním pamlsků - ne však lidských, ale těch speciálně psích. Jestliže nevhodného chování nenechá, raději se vypravte k odborníkovi.

Není nebezpečné, když pes na procházce pojídá kamínky?

Pojídání kamínků může mít několik příčin a bez klinického vyšetření konkrétního zvířete se dá jen těžko stanovit hlavní příčina tohoto jevu. Může jít o zlozvyk nebo projev nedostatku minerálních látek, například vápníku nebo křemíku. Určitě je dobré zeptat se veterinárního lékaře, který psa zná. Pojídání odpadků nebo jiných předmětů je také otázkou výchovy.

Je vhodné dávat psovi při průjmu jen rýži a suché rohlíky?

U průjmů musíte mít stále na paměti, že zvíře s průjmem ztrácí velké množství tekutin a ty je potřeba mu co nejdříve dodat. U prvního projevu průjmu se dá vystačit s podáváním vývaru z mrkve nebo rýže. Pokud však průjem trvá déle, je vhodnější to konzultovat s vaším ošetřujícím veterinárním lékařem.
Pes a jeho miska
Vždy je potřeba vyloučit případné průjmy infekčního původu, případně průjmy vyvolané jiným systémovým onemocněním.
U štěňat je nutné v případě průjmu vyhledat veterináře co nejrychleji, protože dehydratace u štěňat může probíhat velmi rychle a může mít závažné důsledky.

Může za průjem změna krmiva?

Průjem může mít za následek nedostatek ve vodě rozpustných vitamínů skupiny B. Veterináři se nejčastěji se setkávají s průjmem, který vznikl nějakou chybou v krmení. Kulturní bakterie, které jsou normálně obsažené ve střevě, napomáhají psovi trávit. Těmto bakteriím trvá zhruba sedm až deset dní, než si zvyknou na nové krmivo.
Proto je důležité psovi vybrat krmivo, které mu chutná, a pak u něj dlouhodobě zůstat. "Pro psy je nejhorší vnášení našich lidských pocitů do výživy: že to má pejsek stále stejné a že my mu to musíme zpestřit. Časté střídání granulí, míchání s domácí stravou pak vede k průjmům a k celkovému snížení vstřebávání jednotlivých živin z krmiva," upozorňuje Leoš Železný.

Jak přejít na jiné krmivo?

Leoš Železný

Nejhorší je, pokud psovi podáváte celý týden granule a o víkendu, kdy máte více času, se mu rozhodnete přilepšit a něco mu uvaříte.


Při přechodu na nové krmivo by majitelé psů měli dodržovat následující postup: do původní receptury přidáváme novou recepturu v poměru 80 procent původní a 20 procent nové receptury. Za pět dní tento poměr převedeme na 50 procent a 50 procent a za 10 dní bude nová receptura již tvořit 100 procent krmné dávky. Teprve od této doby se počítá 7-10 dní, kdy se bakterie ve střevě přizpůsobí nové receptuře a začnou ji plně trávit.
Až poté je možné hodnotit kvalitu trusu a posoudit, jestli daná receptura psovi vyhovuje z hlediska chutnosti a stravitelnosti.
"Nejhorší je, pokud psovi podáváte celý týden granule a o víkendu, kdy máte více času, se mu rozhodnete přilepšit a něco mu uvaříte," dodává lékař.

Krutost největšího kalibru =´( =´(

19. září 2010 v 21:02 | Káťa |  Videa


Promiňte,ale toto video jsem se nemohla dokoukat takže když tam bude něco nevhodného tak mi prosím odpusťte,prtože já jsem neměla sílu se na to dokoukat.Opravdu mi to promiňte.

Psí útulky Karlovarský kraj

8. září 2010 v 16:57 | Káťa |  Útulky

Útulek Bety, Ostrov

pracovní dny:
po-pá 10:00-12:00 a 13:00-17:00
Region: Karlovarský
Adresa: Moříčovská ulice 1371, Ostrov u Karlových Varů,
Telefon: 353 61 55 37
Email:utulek.ostrov@centrum.cz
WWW: http://www.utulekbety.org


Útulek pro psy Krajková u Sokolova

Návštěvní dny: každý den v zimním období 10 - 16 v letním období 10 - 18
Region: Karlovarský
Adresa: Krajková 300, Sokolov,
Telefon: 352 672 134
Email:utulekkrajkova@seznam.cz
WWW: http://www.utulek-sokolov.estranky.cz/

Jack Russel teriér

4. září 2010 v 16:24 | Káťa |  Obrázky
kjhkdfjk
jhklůl§

hkghjllj


    
vm,l,-.,cvcxyc

vnbm,m,

Jack Russel teriér-popis

4. září 2010 v 15:18 | Káťa |  Vyprávění

Jack Russell teriér

Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
Obrázek se otevře do nového okna
John Russell byl lovec, který žil v počátkem 19. stol ve Velké Británii. Tento lovec postrádal plemeno psa, které by mu spolehlivě nahánělo lišky a jiné drobné zvířectvo z nor a přitom bylo i rychlé při běhu. Proto si J.R. vyšlechtil čilé a ostražité plemeno loveckého psa, kterému propůjčil i své jméno. Tak spatřil světlo světa Jack Russell teriér. Při šlechtění byl jako přímý předek Jack Russell Teriéra použit foxteriér. Původně byly vyšlechtěny dvě variety plemene. Jedna delší v těle s kratšíma nohama a druhá vyšší s hranatější kostrou. Z prvního vzniklJack Russell teriér, z druhého Parson Russell teriér.

Jack Russell teriér se dnes využívá především jako společník, ale nezanedbatelné zásluhy má i jako lovec krys. 

Jack Russell teriéra není příliš náročné plemeno. Srst stačí přibližně jedenkrát za týden
vykartáčovat, jinak není třeba žádná nadstandardní péče.

Anglický název: Jack Russell Terrier

Zkratka používaná v ČR: JRTZemě původu:Anglie (vývoj Austrálie)
Hmotnost:5 - 6 kg
Výška:25 - 30 cm
Barva:základní barva bílás černými a tříslovitými skvrnami

Karbanátek MÁNIA

4. září 2010 v 15:15 | Káťa |  Recepty

Karbanátek MÁNIA

Ingredience :

  • 1 / 2 kilogramu mletého hovězího
  • 2 lžíce strouhaného sýra
  • 1 mrkev, jemně nastrouhaná - nemusí být
  • 1 / 2 čajové lžičky mletého česneku
  • 1 / 2 šálku strouhanky (celozrnná mouka je zdravější)
  • 1 šlehané vejce
  • 1 lžíce kečupu nebo rajčatového pyré

Postup :

Předehřát troubu na 250 stupňů. Zkombinujte všechny přísady dohromady, vše promícháme. Vytvoříme kuličky dle vhodné velikosti pro vašeho psa. Dáme do teflonového pekáče a pečeme 15-20 minut, nebo dokud nejsou hnědé a křupavé. Necháme zchladnout a zbytky skladujeme den v lednici.

5.článek z novin :´(

1. září 2010 v 12:42 | Káťa |  Vyprávění

Dívka naházela kňučící štěňata do řeky

Internetem koluje další šokující video, kdy člověk projevuje extrémní krutost vůči zvířatům. Dívka hází čerstvě narozená štěňata do řeky a velice se u toho baví. Přesně před týdnem se přitom objevil případ Angličanky Mary Baleové, která bezdůvodně hodila kočku do popelnice. Tu její majitel našel až po 15 hodinách druhý den ráno. Kočičí příběh však skončil dobře, štěňata zřejmě takové štěstí neměla.


Totožnost plavovlasé ženy zatím není známá, z videozáznamu ani není zřejmé, kde se událost stala. Spekuluje se však o tom, že by se mohlo jednat o dívku z některé balkánské země či přímo z Chorvatska, jelikož účet, ze kterého bylo video odesláno, je právě z této země.
"Tak vážné činy naštěstí nejsou obvyklé, PETA denně informuje o podobných krutostech na zvířatech. Jsme si jistí, že chorvatští aktivisté jsou seznámeni s tímto hrozným případem," uvedla mluvčí organizace na ochranu zvířat PETA Ashley Frunová s požadavkem na prošetření celého incidentu.


Mary Baleová, jež hodila do popelnice kočku, se za svůj čin setkala s odsouzením z řad ochránců zvířat, sousedů i ostatních lidí, kteří nahrávku shlédli. Nenávist vůči její osobě se nakonec vyhrotila do té míry, že jí byly zasílány výhrůžky smrti. Dá se očekávat, že pokud se zjistí, kdo byla bezcitná žena házející bezbranná štěňata do řeky, rozpoutá se proti ní ještě větší vlna nenávisti, než tomu bylo u pětačtyřicetileté Angličanky.