Pes je jediný tvor na světě,který tě miluje víc než sám sebe a zarmoutí tě jen tehdy, když odejde do psího nebe.

Pes neumí ublížit z vlastní vůle, pouze člověk chce aby mu bylo
ublíženo.

Dát psovi kost není laskavost. Laskavost je podělit se se psem o kost,
když máš hlad jako pes.

Jenom ti kdož neměli nikdy psa nemohou pochopit oč by byl život bez psů chudší.mnb,


        

__flashReplacement__
__flashReplacement__
Srpen 2010

Strach alias Fobie

16. srpna 2010 v 13:12 | Káťa |  Vyprávění
Téma týdne je STRACH.


Každý má z něčeho strach.Někdy se tomu říká fobie.Jak už jsem říkala,každý má z něčeho fobii jenom to někdo potlačuje.Jiní třeba když mají strach z pavouků (arachnofobie),tak to třeba dávají hodně najevo.Já jsem se taky trochu bála pavouků,ale když jsem pak přešla na gymnázium a měli jsem biologii,tak moje fobie z pavouků zmizela.Nevím čím to,ale možná to je tím,že už něco vím o pavoucích.Někdo zase má strach z výšek (akrofobie).Já také mám strach z výšek,a proto když jsem byla na táboře na Křemešníku a měli jsme vylízt Křemešnickou rozhlednu tak to pro mě bylo dost těžké,ale nakonec jsem to vylezla.
Někdo ,kdo má fobii a stydí se to říct,tak se do sebe uzavře a pak jsou velké problémy.
Nikdo by se za svou fobii z něčeho stydět neměl a nikdo by se tomu dotyčnému neměl smát a radši mu pomoc vyléčit tu jeho fobii.Existuje léčba fobie,že pacient je postupně vystavován obáváným situacím.Po nějaké době je fobie vyléčená a jeho život se změní.To je konec mého článku .


A nebojte se říct,že máte z něčeho fobii a nebo jestliže se stdyíte tak anonymně napište do komentářů tohoto článků.Možná se budete cítit o trochu lépe.


Tady ještě jsou další příklady fobií.KONEC
     
sociální fobie
pavouk


fghg


      
hjhkllmiedo

Psí restaurace

6. srpna 2010 v 16:31 | Káťa |  Ostatní

V Austrálii otevřeli první restauraci pro psy

V australské restauraci Chew Chew se majitelé pejsků musejí mít na pozoru. Nejsou tam totiž těmi, kolem koho personál skáče, ale těmi, kdo je v podniku trpěn. Tak, jak to ve většině podniků zažívají právě pejskové. Chew Chew je totiž zřejmě první restaurací světa, kde o pejsky pečují, hostí je a připravují jim vybrané pochoutky.


hghgk
Na menu jsou přitom jídla podobná těm lidským, takže psi si mohou dopřát hovězí steak s houbami, kuřecí křídla, rybí polévku či jehněčí kosti. A jsou pro ně připraveny i kávové lahůdky, takže čtyřnohý chlupáč si může dopřát "psíčino" zasypané sušenými játry.
Výrobky a pokrmy podniku Chew Chew si ale mohou majitelé pejsků objednat i on-line a nechat poslat či dovézt. Neobvyklou restauraci si letos v červnu otevřela expertka na výživu psů Naoko Okamotová.
"Začala jsem s biosušenkami pro psy a doplňky výživy a prodávala je v obchodech. Tři roky jsem sledovala, co zákazníci hledají a chtějí," uvedla majitelka podniku pro Sydney Morning Herald.

Dogfrisbee

3. srpna 2010 v 15:24 | Káťa |  Ostatní

Dogfrisbee


Dogfrisbee je frisbee, které hrají psi. Psovod a pes tvoří dohromady jeden tým.Historie

Vznik frisbee je úzce spjat s koláči. Prvními házecími talíři byly totiž kulaté plechy, na kterých se koláče pekly. Brzy poté bylo vyrobeno první plastové frisbee.
Otcem Dog Frisbee je Američan Alex Stein, který si 4. července 1971 pořídil whippeta a pojmenoval ho podle jeho popelavé barvy Ashley (ash - popel). Jako zkušený hráč frisbee si brzy všimnul, že i on je talířem okouzlen a skáče pro něj až do výšky devět stop.
Rozhodujicí byl ale 5. srpen 1974, kdy se v Los Angeles hrálo baseballové utkání mezi Dodgers a Reds. Během přestávky vtrhnul Alex s Ashleym na hřiště a před zaplněnými ochozy začali hrát frisbee. Ashley uchvátil tisíce diváků svojí rychlostí a výskoky, při kterých chytal talíř. Středopolař Jimmy Wynn z domácího týmu se dokonce nechal slyšet, že ten pes by byl leší než on. Zpočátku ochranka stadionu nezakročila, teprve když Alex po osmi minutách show ukončil a zamířil k východu, byl zatčen. Ashley ho nemohl následovat a v chumlu lidí se ztratil. Následující 3 dny bloudil po okolí, než si ho na Long Beach všimla jedna rodina, která se ho ujala. Získat Ashleyho zpět se Alexovi podařilo díky oznámení v televizi a rozhlase a šťastný pes skákal na uvítanou do výšky šesti stop. Smutná zůstala jen rodina, která Ashleyho našla a jejich pudl, který si již na nového kamaráda zvykl...
Alex s Ashleym se stali doslova přes noc slavní. Byli hosty mnoha televizních show, objevili se na titulních stranách časopisů a Ashley dokonce hrál hlavní roli v dokumentu, který získal nominaci na Oscara... Kromě toho vyhrál třikrát Mistrovství světa v Dog Frisbee a jméno po něm nese nejprestižnější podnik tohoto sportu - The Ahsley Whippet Invitational.
Ashley zemřel ve věku 14 let majiteli v náruči. frisbee hrál až do svých třinácti. O jeho umrtí informovala téměř všechna média v USA.

Dogfrisbee v ČR

V České republice byl v roce 2006 založen DiscDog klub České republiky, který sdružuje lidi zajímající se o tento sporty a podílí se na organizování soutěží a seminářů. V roce 2008 se v ČR uskutečnilo Mistrovství Evropy v dogfrisbee.

Pravidla

Dogfrisbee není zastřešeno žádnou centrální organizací, běžně se ale v Evropě soutěží podle pravidel tří amerických organizací:
V dogfrisbee existuje několik odlišných disciplín, které lze rozdělit do dvou kategorií: distanční disciplíny a freestyle.

Distanční disciplíny

Ve všech distančních disciplínách platí pouze pokus, kdy pes chytí hozený disk ze vzduchu.
chycení disku s výskokem
Quadruped je vyřazovací soutěž v hodu do dálky. Je to jediná disciplína, kde muži a ženy závodí zvlášť. Soutěžící nejdříve absolvují jeden hod diskem bez psa a podle dosaženého výsledku jsou rozděleni do čtyř skupin. Každý tým ve skupině má tři pokusy na co nejdelší chycený hod, nejhorší tým vypadne a ostatní postupují stejným způsobem, dokud z každé skupiny nevzejde jeden vítězný tým. Vítězové skupin se poté stejným způsobem utkají mezi sebou.
Ve vzdálenosti 20 yardů od startovní lajny je vyznačena druhá lajna. Úkolem týmu je v co nejkratším čase dvakrát chytit a přinést disk hozený za tuto hranici.
Ve vzdálenosti 20 yardů od startovní lajny je střed terče. Terč se skládá ze čtyř kružnic: středová kružnice má průměr 0,5m, druhá 2,5m, třetí 4,5m a vnější 6,5m. Hodnotí se, kam dopadnou přední nohy psa: za disk chycený ve středu tým získává 100 bodů, ve 2. zóně 50 bodů, ve 3. zóně 30 bodů a ve 4. zóně 10 bodů. Pokud pes dopadne každou nohou do jiné zóny, počítá se zóna s nižším bodovým ohodnocením. Výjimkou je středová zóna, ve které stačí dopad jakékoli jedné nohy. Každý tým absolvuje tři kola po třech hodech, body se sčítají a osm nejlepších postupuje do semifinále. Z něj pak do finále postupují čtyři týmy.
Hřiště je po své délce rozděleno do pěti zón. Za chycení disku mezi 0-10 yardy nezíská tým žádný bod, mezi 10-20 yardy 1 bod, mezi 20-30 yardy 2 body, mezi 30-40 yardy 3 body a dále než za 40 yardy 4 body. Další zóna široká 5 yardů vede středem hřiště napříč ostatními zónami; začíná ve vzdálenosti 10 yardů a končí ve vzdálenosti 50 yardů. Za chycení disku v této středové zóně se týmu připočítává 0,5 bodů navíc. Za chycení disku ve výskoku se rovněž přičítá 0,5 bodu. Tým má 90 sekund na získání co nejvyššího počtu bodů, přičemž do konečného výsledku se započítává pouze pět nejlepších pokusů. Maximum získaných bodů je tedy 25.

Freestyle

vault z nohy
Freestyle je nejatraktivnější a nejtěžší disciplína v dogfrisbee. Jeho pravidla i způsob posuzování se mírně liší v rámci jednotlivých organizací. V ČR se nejčastěji soutěží podle pravidel USDDN.
V případě USDDNtým k dispozici 10 disků, 2 minuty a hudbu dle vlastního výběru na předvedení své sestavy. Jejich vystoupení je hodnoceno čtyřmi rozhodčími. První rozhodčí sleduje psa - jeho zájem o disky, atletické schopnosti, aportovací schopnosti atd. Druhý rozhodčí sleduje hráče - rozmanitost předvedených hodů, využití hrací plochy, schopnost plynule sbírat rozhozené disky atd. Třetí rozhodčí sleduje týmové prvky - overy (přeskoky psa přes hráče), vaulty (odrazy psa z těla hráče), multiple (min. 3 disky chycené rychle za sebou), dog catch (chycení psa ve výskoku), directional distance movement (min. 4 disky za sebou, které pes chytí ve větší vzdálenosti od hráče, např. v kruhu kolem hráče), team movement (společný pohyb psa a psovoda, např. společné otočky) a passing (dvě míjení psovoda v přímé linii). Čtvrtý rozhodčí počítá, kolik disků pes chytil a minul. Každý rozhodčí může dát týmu maximálně 10 bodů, tzn. nejvyšší možný dosažený počet bodů je 40.
Na závodech freestyle jako samostatná disciplína neexistuje. Vypisuje se soutěž "frisbee", která se sestává ze dvou kol freestylu a jednoho kola Toss & Fetch (stejné jako Super Pro Toss & Fetch, pouze chybí středová zóna). Aby poměr freestyle : Toss & Fetch byl roven 80 : 20, násobí se počet bodů za každé kolo freestylu koeficientem 1,5. Všechny body se posléze sečtou.
Ve freestylu lze závodit v několika kategoriích:
  • štěňata - od 3 do 10 měsíců (v ČR tato kategorie neexistuje)
  • mladí psi - od 10 do 18 měsíců (zakázány jsou vaulty a flipy)
  • začátečníci - od 18 měsíců
  • open - od 18 měsíců

Kynologie

3. srpna 2010 v 15:20 | Káťa |  Ostatní
Kynologie je věda o psech, jejich chovu a šlechtění.
Slovo kynologie je odvozené od latinského slova kynos (pes) a logie (poznání, věda).
Mezinárodní organizací, která se zabývá kynologií je Mezinárodní kynologická federace (FCI), v Česku má pobočku u Českomoravské kynologické unie.
Kynologie se dělí na dvě zásadní podskupiny, na služební a sportovní kynologii. Obě dvě tyto skupiny však mají společné nároky, zkušební řády a rovněž i disciplíny. Mezi discpilíny patří pachové práce (oddíl A), poslušnost (oddíl B), obrana (oddíl C). Mezi zkušební řády patří NZŘ (národní řád) a další německé řády, IPO, SchH, SchH/VPG a méně rozšířený TART. Liší se pouze v tom, v jakém okruhu chcete svého psa využít, jedná- li se o kynologii služební tak např. policisté, jedná- li se o kynologii sportovní, tak to většinou bývají zkoušky, závody, popřípadě výstavy. Ať už se jedná o kynologii sportovní či služební, existují určitá pravidla, která je nutno dodržovat, pokud chcete svého psa uplatnit v nějakém oboru.
Tato pravidla by měl dodržovat především psovod, od něj se to naučí pes. Mezi tato pravidla patří hlavně neústupnost (jestli pes Vašemu povelu rozumí, trvejte na tom, že ho musí provést), pevné nervy (nenechejte se zviklat smutným psím pohledem) a ctižádost (jestliže jste přesvědčení že Váš pes na něco má, jděte si za svým cílem). V kynologii je rovněž důležité chovat se ke svému psu stále stejným způsobem (chováte-li se jinak než v předešlých časech, pes je z toho zmatený a nerozumí Vám) a přiměřeně, tzn. žádné fyzické tresty, není- li to nutné. Po boku sportovní kynologie právoplatně stojí i jiné psí sporty, jako například agility, caniscrossing, dogdancing, flyball, dogfrisbee...